מסע הקורונה שלי, 2 – הבידוד

30/08/2020 23:30 – היום הראשון לבידוד.

אז קצת טלוויזיה, הרבה הרבה טלפון עם כל מיני שידעו שאני מגיע, והתקשרו לברך ולשאול, ומכבי חיפה שלא הצליחה הפעם לאבד את היתרון שהיה לה.

סידרתי לי עמדת עבודה נורמלית, המחשב מחובר למסך (שכחתי להביא כמה דברים בסיסיים, אבל כבל HDMI זכרתי, גם סט מקלדת ועכבר אלחוטיים……. האינטרנט לא להיט, אבל בתקופת הקורונה התרגלתי ברוב עוונותי לעבוד עם אינטרנט לא מדהים כמו שיש לי בבית במוסקבה, קצת על זה מחר.

31/08/2020 09:00 – היום השני לבידוד.

אז אחרי כל התלאות ביום אתמול, הסתיים לו היום הראשון בבידוד, די בשקט, ארוחת ערב סבירה ומחקר לגבי הזמנת כל מיני דברים שאני מתגעגע אליהם, והגעתי לבחור נחמד בשם דודי, ממינימרקט פה ליד המלון, בעיקר הדברים ה”ממש ישראלים” שיש לנו במכולת וקשה למצוא בחו”ל, בראשם הקוטג’ של תנובה, במבה, ביסלי ואחרים, הרשימה ברובה נראית כמו רשימת קניות של ילד בן 9 שהלך למכולת בפעם הראשונה בלי אמא ועם קצת כסף….. הגעגועים לדברים הפשוטים!

רקע: נתתי כמה רמזים ואולי זה הרגע להסביר: אני מתגורר במוסקבה עצמה, לא רחוק מהמרכז, בדירה ממש נחמדה עם זוגתי, אבל בתחילת אפריל, כשהבננו את המצב עם הקורונה, ארזנו כמעט את כל הבית ועברנו לבית בכפר, כל מי שמכיר טיפה את רוסיה יחשוב מיד – “אה, דאצ’ה”. אז, לא, לא בדיוק. אישתי בנתה לפני כ 15 שנים בית עם שירותים ומטבח על שטח ששייך למשפחה שלה כבר כ 130 שנה , קנתה עוד חלק אדמה ושכרה לטווח ארוך עוד חלק שלא הסכימו למכור לה, וכך יצא שיש לנו בכפר נידח ושומם בד”כ, בית מדהים, כ 160 מ”ר על שטח של כ2 דונם, שקט, פסטורלי, יפהפה ופורח בקיץ, וקסום בחורף, כאשר הכל מלא בשלג בתולי נקי וחלק מלא אגמים ויערות מסביב, גן-העדן הפרטי שלנו, מלא עצי פרי, שיחים של ענבים ופירות יער מכל מיני סוגים, חלקם לא הכרתי לפני, בריכת נוי ודגים קטנה ומיליון פרחים שאשתי מגדלת ועוד מלא דברים. כמה נידח? יש חשמל, אבל אין תשתיות מים, את המים לבית אנחנו מקבלים מבאר פרטית עם מערכת משאבות וסינון שהיא יצרה, אין תשתית של אינטרנט ולכן עובדים על אינטרנט סלולרי עם אנטנה מיוחדת שנותן לי משהו סביר, בסביבות 10/10 ביום בהיר, אין חנויות, בכלל, בטווח של 15 ק”מ, חוץ מרכב מכולת שמגיע 3 פעמים ביום, בעיקר בקיץ.  בתקופת הקורונה עשינו הרחבה, בנינו מרפסת גדולה, הרחבנו את המטבח ובנינו חדר אמבטיה חדש שלא מבייש את הסוויטות המלכותיות במלונות פאר, באמת! וזו הסיבה שבגללה אני ממש לא מורגל לכל העניינים האלה של ריחוק,מסכות,אלכוג’ל וכל השאר, אבל כל אלה נפלו עליי ב 36 השעות האחרונות בכל הכח, אבל מצליח להתמודד עם האינטרנט הדי גרוע שיש פה במלון הבידוד.

01/09/2020 09:00 – היום השלישי לבידוד.

אז בשעה טובה קיבלתי אתמול את המשלוח שהזמנתי מהסופר מרקט, הגיע לעמדת הביטחון למלון, וקראו לי להגיע לאסוף אותו, ניצלתי את ההזדמנות לצאת מפה, לקחתי איתי סיגריה, וזה עזר לי להרוויח עוד כמה דקות באוויר ההרים של ירושלים, כל-כך הרבה דברים קטנים ופשוטים שהתגעגעתי אליהם, ביסלי ב 4 טעמים שונים, כשטעמתי את הברביקיו, הרגיש לי שהטעם טיפה שונה , פחות מלוח, פחות טעים, הסבירו לי שבגלל על עניין התוויות החדשות האלה של הבריאות על המוצרים, שינו את ההרכב של הרבה מוצרים, חבל!

01/09/2020 16:00 היום השלישי לבידוד – המשך

התחלתי לחפש עוד נושאים להעביר איתם את הזמן והציעו לי נטפליקס, גם זה משהו שעוד לא ניסיתי, אבל יאללה , יש חודש ב 3.90 , מה יכול להיות, אז הזמנתי.

חוץ מזה , כמו שציפיתי, לא קורה שום דבר מיוחד, קצת משימות מהעבודה, הרבה שעות בטלפון מול הווטסאפפ עם האישה , עם הקבוצות, ואם כל החברים שיודעים שאני בבידוד ומתקשרים להתעניין. 

02/09/2020 10:30 היום הרביעי לבידוד The Binge in On!

אז מסתבר שנטפליקס הוא אחלה דרך להעביר את הבידוד, התחלתי לראות את “קוברה קאי”, נחמד פלוס, מאין “קרטה קיד – הדור הבא” המשך לסדרה שכל בני גילי גדלו עליה, עם השחקנים המקוריים, בדרך לסיים 2 עונות בפחות מ 24 שעות…… 

02/09/2020 14:50 – היום הרביעי לבידוד – הארוחות

הארוחות פה מגיעות לחדר, הם דופקים על הדלת, מניחים אותם ליד הדלת.

ארוחת הבוקר מגיעה בסביבות 8 בבוקר בתוך מארז פלסטיק סגור, בתוכו לחמניה, חמאה, ריבה, אשל או קרלו, עוגה קטנה , מיני ירקות (מלפפונים ועגבניות שרי) ועוד כמה דברים קטנים, עם אותו עלון מצורף, בסגנון “החלמה מהירה” – אף אחד לא סיפר להם שאני בריא ?

ארוחת הצהריים והערב די דומות – 2 מגשיות אוכל שחורות מפלסטיק, סגורות בציפוי ניילון שקוף, שלא תמיד מחזיק מעמד, כל אחת מחולקת ל 3 חלקים, בראשונה: מנת בשר/עוף , פחמימות (אורז/פתיתים/תפ”א) וירקות מבושלים. בשנייה סלטים קרים בחומץ/מיונז או כאלה

לא מסעדת מישלן, אבל בסדר, בהחלט מספיק גם לאחד כמוני (1.90/107) כדי להתקיים, עוד לא מספיק לסיים לעכל ארוחה וכבר מגיעה הבאה….. הזמן עובר מהר עם הסדרות בטלוויזיה.

03/09/2020 17:00 היום החמישי לבידוד

הגעתי לבידוד אחרי שהכנתי את עצמי נפשית, ידעתי ש 14 יום זו תקופה ארוכה, דאגתי להרבה מאוד משימות ופעילויות להעברת הזמן ובינתיים זה מצליח לא רע. אבל יש דבר אחד שפחדתי ממנו במיוחד, לא ידעתי איך אתמודד איתו, האם יש לי סיכוי להצליח בו? תמיד עשו את זה בשבילי, גם בבית, גם בבתי מלון, בכל מקום.אז דחיתי את המשימה ככל שיכולתי, עד שהחלטתי שדי, חייב לבדוק אם אפשרי. אז עכשיו אזרתי אומץ, אספתי את כל מה שנדרש, בדקתי טוב טוב, ניסיתי פעם ראשונה, פעם שנייה ובסוף זה הצליח, ואפילו מרגיש נעים, עוד חוויה ראשונית שאזכור לעד מהתקופה שלי בבידוד, החלפתי לבד את המצעים למיטה במלון! חחחחחח

04/09/2020 12:20 – היום השישי לבידוד.

חצי האי קרים, כולנו שמענו את השם הזה, שמענו על המלחמה שם בין רוסיה לאוקראינה , שמענו על הסנקציות הכלכליות שהוטלו על רוסיה בגלל הסיפוח של האזור, אני ממש לא מתכוון להיבטים הפוליטיים של העניין הזה, וגם לא להבדלי התפישה בין הרוסים לבין כל העולם, ואפילו לא אביע את דעתי האישית בנושא, אבל….. חצי האי קרים הוא בעצם אי ענק, בערך 200/200 קילומטר, בחלקו הצפוני של הים השחור, החלק הדרומי שלו נחשב המתוייר ביותר, שילוב של הרבה חופים זהובים, עם רצועות הרים, חלקן ממש נושקות לים.

אחד הדברים שהחלטנו, אישתי ואני, כשהחלטתי לצאת למסע הזה, זה שבמקום שהיא תישאר בבית במהלך המסע הזה שלי, זה אחלה הזדמנות בשבילה לקחת את הבת שלה , שחוגגת 30 בעוד כמה ימים, לנופש. אז בהתחלה תיכננתי יחד איתה קלאב בטורקיה, אבל בכלל הפחד מבעיות במעברי גבול בגלל הקורונה, היא החליטה שעדיף קרים ובחרה את Yalta.

אז אתמול היא לקחת טיסה יחד עם הבת שלה, עוד 2 קרובות משפחה שלהן תצטרפנה ביום שני, יבלו שם כ 10 ימים. מהתמונות הראשונות שקיבלתי, המקום נראה ממש נחמד , משהו בשילוב הזה של ים, הרבה ירוק והרים גבוהים הוא זה שגרם לי להתאהב באיטליה לפני מעל 20 שנה, גם היא ממש אוהבת, ויכול להיות שהחופשה השנתית שלנו תהיה לאיזור הזה, בכל זאת, מבחינת הגודל, האיזור הזה גדול מכל השטח של מדינת ישראל בכ 30 אחוז, ויש שם הרבה מה לראות.

05/09/2020 – 13:10 – היום השביעי לבידוד – קצת פעילות גופנית

אני מעביר פה את הזמן מול הטלוויזיה (קוברה קאי כבר נגמר מזמן, גם 2 העונות הראשונות של לוציפר) ובארוחות הלא נגמרות, ועד עכשיו הספורט הכי רציני שעשיתי פה הייתה לצפות במשחק כדורגל של נבחרת ישראל בטלויזיה (אם אפשר לקרוא לדבר הזה שהיה אתמול כדורגל).

אז בדקתי קצת עם הגורמים האחראים במלון, אנשי פיקוד העורף, ונתנו לי אישור/רעיון: כל עוד המסדרון של המלון ריק, ניתן לעשות הליכות לאורך המסדרון.

אני לא ספורטאי, אפילו לא קרוב לזה, אני מחשיב את עצמי די בטטה, שנהנה לשבת מול המחשב, עם האורגן או הגיטרה שלי, אבל אפילו בשבילי הימים האלה מרגישים יותר מידי עצלים, אז יצאתי לי למסדרון….

אורך של צעד כפול שלי בהליכה מהירה הוא בערך 1.8 מטר, אורך המסדרון המפותל בקומה 5 של המלון הוא 66 צעדים כפולים, אז עשיתי אותו 9 פעמים הלוך וחזור, בחישוב מהיר ולא מדוייק כ 2.2 ק״מ הליכה, מקווה שאני לא טועה. מרגיש בסדר בתור התחלה אחרי 6 ימים בלי לזוז, אם אעשה את זה פעמיים עד שלוש ביום, לא אתנוון לגמרי.

ד”א: השקיות בצידי המסדרון בתמונה למעלה הן של ארוחת הצהריים שהוגשה לא מזמן, לא מספיק לנשום בין ארוחה לארוחה.

10/09/2020 23:00 , היום ה 12 לבידוד – מלא חדשות, מלא שאלות

אז הייתה הפוגה בדיווחים שלי, כי בבידוד, כמו בבידוד, אין הרבה מה לספר, הרבה שעות מול הטלוויזיה, הרבה שעות מול הווטסאפפ, קצת עבודה ובעצם….. זהו.

מנסה להתמיד בתוכנית האימון האישית שלי, לחלץ עצמות ולעשות הליכות פעמיים ביום, ואז היום אחר הצהריים מתחילות להגיע הודעות לגביי הסגר המתוכנן, כל דבר שיוחלט ישפיע דרמתית על המשך הביקור הזה, על המטרות של הביקור הזה, על היכולת שלי לקיים את התוכניות שלי ועוד.

אבל בעוד שעה, הטלפון שלי יראה את התאריך 11/09, הקורא הממוצע יחשוב שהוא מבין את המשמעות של היום הזה, זהו, שלא! על זה בדיוק הפוסט הבא בבלוג…..

11/09/2020 09:30, היום ה 13 לבידוד – 9/11 ומשמעויותיו

9/11 בקונוטציה הגלובלית המשמעות של היום הזה ברורה, כואבת, טראומטית, קשה, גם בשבילי זה מה שהתאריך הזה שהפך למושג באנגלית – ניין-אילוון, אבל אצלי המשמעות הזאת החזיקה רק שנה אחת, לפני שקיבלה משמעות אחרת לגמרי……

9/11 בשנת 2002, בשעה 01:32 אמר לי רופא אחד שאני לא זוכר את שמו לצאת מהחדר, ניסיתי להתווכח אבל הוא היה נחרץ לחלוטין וממש גירש אותי משם, והנה אני, בן 30 כמעט, עומד מחוץ לדלת, במסדרון לבן, מלא בחלונות גדולים, מסתכל אל החושך, אל האופק ומנסה להבין מתי אשמע את זה, מתי הוא יקרא לי חזרה, הדפיקות של הלב מהירות הרבה יותר מהתקתוקים של שעון היד של, אני עומד לי שם, עיניים עצומות, ומחכה, ואז אחרי שלוש דקות, 3 הדקות הכי ארוכות בחיים שלי, הדלת נפתחת והאחות קוראת לי להיכנס, אני נכנס ורואה את המחזה הכי מרהיב שניתן לראות, הרופאה שנמצאת שם מחזיקה מספריים ומבקשת ממני לחתוך, ואני בידיים רועדות, עם הכפפות האלה, מחזיק, וחותך, אני לא זוכר את הקולות מסביב, את הצבעים,  אבל בזמן החיתוך אני מסתכל עליו, וכל השאר מתגמד, לא חשוב, כמעט לא קיים, כל הורה בעולם מכיר את ההרגשה הזאת, את המחזה הזה, את הרגע הזה – כשהבן הבכור שלו נולד, כשהוא הופך אבא.

כל זה היה בשנת 2002, והיום התינוק הזה שלי גדל, הפך לגבר, ממש! עבר אותי בגובה (לא עניין של מה בכך, אני בגובה 1.91) והיום הוא רשמית בגיר, גדל והתפתח, ראיתי כיצד הוא מגשים את כל הציפיות שלי, ועולה עליהן, אני מסתכל עליו ורואה את עצמי, רק משופר.

סיפרתי לאורך כל הבלוג הזה שאחשוף את הסיבה האמיתי למסע המטורף הזה. אז כן, זו הסיבה, הטלאות בהגעה לפה, השבועיים הסוריאליסטיים במלון הזה, בבידוד, כל אלה בכלל לא חשובים ומתגמדים – בעוד 48 שעות אוכל להגיע, לפגוש אותו, ואת אחיו, אותם לא ראיתי 7 חודשים.

38 Comments

 1. Sender Name Undisclosed on January 12, 2021 at 7:41 pm

  There is definitely a great deal to find out about this topic. I love all the points you have made.

 2. Sender Name Undisclosed on January 13, 2021 at 12:28 am

  Muchos Gracias for your article. Really thank you! Cool.

 3. Sender Name Undisclosed on January 13, 2021 at 5:35 am

  As I website possessor I think the written content here is rattling wonderful, regards for your efforts.

 4. Sender Name Undisclosed on January 13, 2021 at 3:42 pm

  I am in fact happy to glance at this blog posts which carries tons of helpful data, thanks for providing these information.

 5. Sender Name Undisclosed on January 13, 2021 at 5:30 pm

  Your goal may be to inform, it may be to sell a product.

 6. Sender Name Undisclosed on January 14, 2021 at 3:13 am

  Hello. This post was really remarkable, particularly since I was investigating for thoughts on this matter last Tuesday.

 7. Sender Name Undisclosed on January 14, 2021 at 4:03 am

  I think that what you composed was actually very logical.

 8. Sender Name Undisclosed on January 17, 2021 at 1:25 am

  I think that what you composed made a great deal of sense.

 9. Sender Name Undisclosed on January 17, 2021 at 2:19 am

  Appreciation to my father who shared with me on the topic of this blog, this weblog is really amazing.

 10. Sender Name Undisclosed on January 17, 2021 at 10:11 pm

  Good replies in return of this matter with solid arguments and telling the whole thing about that.

 11. Sender Name Undisclosed on January 18, 2021 at 2:06 am

  Loving the information on this site, you have done outstanding job on the articles .

 12. Sender Name Undisclosed on January 18, 2021 at 8:06 pm

  Beautiful photographs! I feel as if I was in attendance.

 13. Sender Name Undisclosed on January 29, 2021 at 7:39 pm

  Hello to all, the contents existing at this web page are really awesome for people experience, well, keep up the nice work fellows.

 14. Sender Name Undisclosed on January 30, 2021 at 5:06 am

  There is certainly a lot to know about this issue. I really like all of the points you made.

 15. Sender Name Undisclosed on January 30, 2021 at 9:22 am

  I have study a couple of the articles on your blog these few days, and I truly like your style of blogging. I bookmarked it to my favorites blog list and will be checking back soon. Pls check out my site as well and let me know your opinion.

 16. Sender Name Undisclosed on January 30, 2021 at 11:56 am

  I am always invstigating online for ideas that can help me. Thank you!

 17. Sender Name Undisclosed on January 30, 2021 at 10:37 pm

  It was really informative. Your website is useful.

 18. Sender Name Undisclosed on January 31, 2021 at 12:51 am

  Thank you for each of your hard work on this web page. My mom takes pleasure in participating in research and it is easy to see why. I know all about the lively way you convey valuable items on the web blog and as well as cause contribution from some other people on that issue then our favorite child is really understanding a great deal. Enjoy the remaining portion of the year. Your conducting a tremendous job.

 19. Sender Name Undisclosed on January 31, 2021 at 3:15 am

  After looking into a number of the blog articles on your web page, I seriously appreciate your way of blogging. I saved it to my bookmark site list and will be checking back soon. Take a look at my web site as well and let me know your opinion.

 20. Sender Name Undisclosed on January 31, 2021 at 10:47 am

  The story is wonfdrful!! Not so sure about the ending. I hated to see any of the characters die. The story would not let me put it down until I finished. Another great story Aaron keep them coming

 21. Sender Name Undisclosed on January 31, 2021 at 7:27 pm

  Greetings! I know this is kinda off topic but I was wondering which blog platform are you using for this site?

 22. Sender Name Undisclosed on January 31, 2021 at 10:29 pm

  Some truly wonderful info, Gladiolus I found this.

 23. Sender Name Undisclosed on February 1, 2021 at 5:34 am

  I love the efforts you have put in this, thank you for all the great blog posts.

 24. Sender Name Undisclosed on February 1, 2021 at 7:25 am

  I have read so many articles or reviews on the topic of the blogger lovers except this article is really a pleasant post, keep it up.

 25. Sender Name Undisclosed on February 1, 2021 at 10:24 am

  A wonderful serenity has taken possession of my entire soul, like these sweet mornings of spring which I enjoy with my whole heart. I am alone, and feel the charm of existence in this spot, which was created for the bliss of souls like mine. I am so happy, my dear friend, so absorbed in the exquisite sense of mere tranquil.

 26. Sender Name Undisclosed on February 1, 2021 at 12:57 pm

  Hello to all, the contents existing at this web site are truly remarkable for people knowledge, well, keep up the good work fellows.

 27. Sender Name Undisclosed on February 1, 2021 at 2:56 pm

  A fascinating discussion is definitely worth comment. I do think that you should publish more about this subject matter, it may not be a taboo matter but generally people do not talk about these subjects. To the next! Many thanks!!

 28. Sender Name Undisclosed on February 1, 2021 at 10:36 pm

  Thank you for the auspicious writeup. It in fact was a amusement account it. Look advanced to far added agreeable from you! By the way, how could we communicate?

 29. Sender Name Undisclosed on February 2, 2021 at 12:36 am

  I was suggested this web site by my cousin. I am not sure whether this post is written by him as nobody else know such detailed about my trouble. You are amazing! Thanks!

 30. Sender Name Undisclosed on February 2, 2021 at 4:41 am

  Only wanna remark on few general things, The website pattern is perfect, the content material is really great :

 31. Sender Name Undisclosed on February 2, 2021 at 9:11 am

  Hi there. I found your web site by means of Google whilst searching for a similar topic, your website came up. It appears great. I have bookmarked it in my google bookmarks to come back then.

 32. Sender Name Undisclosed on February 2, 2021 at 3:31 pm

  Hello. This post was extremely interesting, especially since I was investigating for thoughts on this matter last Tuesday.

 33. Sender Name Undisclosed on February 6, 2021 at 11:24 am

  Wonderful post! We are linking to this particularly great content on our website. Keep up the good writing.

 34. Sender Name Undisclosed on February 7, 2021 at 8:57 pm

  Hiya, I am really glad I have found this information. Nowadays bloggers publish only about gossip and internet stuff and this is really irritating. A good web site with exciting content, this is what I need. Thanks for making this web-site, and I will be visiting again. Do you do newsletters by email?

 35. Sender Name Undisclosed on February 8, 2021 at 10:48 am

  I as well as my buddies were actually looking at the best helpful tips from the blog and the sudden developed a horrible feeling I had not expressed respect to the website owner for those tips. The men came as a result very interested to see them and now have without a doubt been taking advantage of those things. Thanks for being quite thoughtful as well as for deciding upon varieties of great useful guides most people are really wanting to know about. My very own sincere regret for not expressing gratitude to sooner.

 36. Sender Name Undisclosed on February 8, 2021 at 2:42 pm

  Very nice write-up. I certainly love this site. Keep writing!

 37. Sender Name Undisclosed on February 9, 2021 at 8:41 am

  I loved as much as you will receive carried out right here.

 38. Sender Name Undisclosed on February 9, 2021 at 11:07 am

  I was just looking for this information for a while. After 6 hours of continuous Googling, at last I got it in your web site. I wonder what is the lack of Google strategy that do not rank this kind of informative web sites in top of the list. Generally the top web sites are full of garbage.

Leave a comment

You must be logged in to post a comment.